30 Temmuz 2013 Salı

İÇİMİZDEKİ GERÇEK -- İŞİN SIRRI


                                     ...by Maurice de Vlaminck...

Sanki bu yolculuk gizemli bir anlama sahipmiş gibi, heyecanlı bir şekilde gitmeye hazırlanıyordum. ŞİMDİYE KADAR dedim kendi kendime, SADECE GÖLGEYİ GÖRDÜN VE ONUNLA TATMİN OLDUN; ŞİMDİ İSE; SENİ ÖZE GÖTÜRÜYORUM
NİKO KOZANTAKİS

İçinde bulunduğunuz anda sakin ve rahat olun, o anda ne yapmaya ihtiyaç duyuyorsanız onu yapın, “Gelecek” için endişelenmenize gerek yok. Kararlarınızın sonuçlarını hesaba katmak, sorumluluklar seçmektir. Bu, içinde bulunduğumuz anda güçlü bir biçimde üretmek anlamına gelir.

Yaşamımızda “acaba”larla “ya şöyle ya böyle olursa” vs. gibi kuşkularla güç kaybetmeyin. Bunların sınırı da sonu da yoktur.
Gücümüzü şu ana, şimdiki zamana toplayın. Gücümüzü sadece, dünyada yaşadığımız ‘bugün’de tutun.

Neye ihtiyacınız varsa onu sonuna kadar yapın. Seçiminiz, uygun zamanda açık bir dürtü ve güven taşıyarak ortaya çıkacaktır. Bırakın zamanlamayı içsel sesiniz yapsın.
İçinize yönelin, olayı düşünün, kendinize nasıl hissettiğinizi sorun ve sonra harekete geçin, sonuca odaklanın. Kendinize fırsat tanıyın. Niyetlerinizi kalbinizde hissedin. Kendinizi insanlara açın. Güven duyun. Tüm duygularınızın bilincinde olun, ancak o zaman mutlak güce ulaşırsınız. İnsanlarla ilişkiye girme konusunda yeterli cesarete sahip olmadan büyüyemezsiniz. Korkularınızla mücadele edin
.

Kendinize her an en olumlu davranış biçimini seçme izni verin. Beden içinde bir ruh olmak yerine ruhun içinde bir beden olun.

Sürekli olarak değişim ve gelişim içerisindeyiz. Üzerinde yürüdüğümüz yolu, gideceğimiz noktayı ve hareket halinde olanı görebilecek durumdaysak bu değişimden çok daha kolay geçeriz.

Bu bakış açısını sizlere sadece sunuyorum, ille de kabul etmeniz gerektiğini söylemiyorum. Bilgeliğe ve kalbe giden o kadar çok yol var ki…

Bu bizim en büyük zenginliğimiz. Gelin Bilgelik yolunda, değişim ve gelişim yolunda kuzey ilkeleriyle bütünleşip İÇİMİZDEKİ GERÇEKLE KUCAKLAŞALIM.
İçimizdeki BEN’le buluşalım. Bütünleşelim. Bunun için yeterince bekledik öyle değil mi?İŞİN SIRRI  :
Hayatın içerisinde her zaman var olan çarkımız mevcut “HAYAT ÇARKI” rahatlığımız, fikirlerimiz, tutumlarımız, korkularımız vb. gibi.

Durumlar aslında “hayat çarkımızın yönünü belirler.” Hayat çarkımızı hızla ileriye çevirebilen tek güç ise“HEDEFLERİMİZ” dir.

  • Hayatınızın akışını değiştirmek istiyor musunuz?
  • Gerçekten gerçekten değiştirmek istiyor musunuz?
İŞTE BU İŞİN SIRRI; Düşüncelerinizle ve eylemlerinizle hedefinize odaklanın. Hedefinize doğru harekete geçin. İsteklerinize odaklanın yine de odaklanın.

Ne isterseniz onu alırsınız. Gideceğiniz yönü bilmiyorsanız hiçbir şey alamazsınız.


(alıntı:Yazar: NLP Lideri Mustafa Kılınç)